Międzynarodowy Dzien Pluszowego Misia 26.11.2018 r.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA w ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W TYŃCU MAŁYM

 ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 26.11.2018


 

Celem ogólnym świętowania tego dnia w przedszkolu jest:

-odczuwanie przynależności do grupy rówieśniczej;

-przeżywanie różnych emocji, radzenie sobie z trudnymi, nieprzyjemnymi emocjami;

-komunikowanie się w języku polskim;

-zapoznanie się z językiem angielskim i kulturą angielską poprzez słuchanie i zabawę.

 

Dzieciom w tym dniu będzie towarzyszyła wesoła zabawa zarówno w języku polskim i w języku angielskim. Postaramy się by przedszkolaki zintegrowały się z grupą rówieśniczą, odczuwały różne emocje, radziły sobie z emocją nieprzyjemną -jeśli taka się pojawi- poprzez przytulanie maskotki, zapoznały się z historią pluszowego misia, posłuchały i bawiły się do piosenek w języku angielskim „Teddy Bear” oraz w języku polskim „Jadą misie”, „Stary niedźwiedź mocno śpi”, wykonały plakat grupowy „Angielski MIŚ” oraz indywidualnie kolorowankę z wybranym przez siebie sławnym misiem. Dzieci będą również próbowały odzwierciedlić ruchem historię, będą swobodnie bawiły się w środowisku grupy rówieśniczej.

Z pewnością będzie to niezapomniany dzień!