Tydzień zabaw z masami sensorycznymi

Masy sensoryczne

W lutym dzieci z najmłodszej grupy ,,Jagódki” miały okazję zapoznać się z tworzeniem różnych mas plastycznych i sensorycznych, które wciągają do niekończącej się zabawy.  Jedne masy pachną, inne szokują konsystencją, relaksują a obcowanie z nimi ma pozytywny wpływ na małą motorykę, pobudza wyobraźnię i wycisza. W ramach zajęć maluszki tworzyły trwałe dekoracje z masy solnej i szklanej porcelany jak i bawiły się takimi masami jak sztuczny śnieg stworzony z pianki do golenia, sody i skrobi czy masą aksamitną wykonaną z odżywek do włosów, barwników i mąki ziemniaczanej. Okazją do eksperymentowania i wyciągania wniosków było stworzenie cieczy nienewtonowskiej, w którą można pukać i wtedy stawia opór, jednak gdy powoli zanurzamy w niej dłoń jest płynna jak woda.  Masy plastyczne są uwielbiane przez wszystkie dzieci ale jeszcze większą radość sprawia samodzielne ich stworzenie, które jest genialne i banalne.

                                                                                  Karolina Cielińska