Warsztaty bożonarodzeniowe w grupie Misie

Warsztaty BOŻONARODDZENIOWE w Przedszkolu Samorządowym w Tyńcu Małym

"[...]Przedszkole jest dla dziecka pierwszym miejscem nabywania doświadczeń w instytucjonalnie zorganizowanym środowisku i w celowo zaplanowanym procesie. Dorośli (rodzice, nauczyciele), świadomi roli, jaką w życiu odgrywają pierwsze kontakty, relacje, wrażenia, odczucia, powinni dołożyć wszelkich starań, aby okres edukacji przedszkolnej był dla dziecka nie tylko obfity w korzystnie wpływające wydarzenia, ale przede wszystkim, aby odbywał się on w atmosferze wzajemnej życzliwości, zaufania, poszanowania praw, otwarcia na „inność”. [...]Jedną z głównych cech charakterystycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym jest fakt dominującej roli środowiska rodzinnego w ich rozwoju. Pomimo istotnego znaczenia, jakie przypisuje się edukacji przedszkolnej, to jednak dom rodzinny jest nadal dla dziecka na tym etapie rozwojowym miejscem, gdzie czuje się ono w pełni bezpieczne, kochane i rozumiane. Ta prawidłowość rozwojowa małych dzieci musi więc być uwzględniona w toku organizowania procesu edukacyjnego na terenie przedszkola."

(źródło: Program wychowania przedszkolnego "Nasze przedszkole" W. Żaba- Żabińska i M. Kwaśniewska)

W dniu 7.12.2017 r. w przedszkolu w Tyńcu Małym zostały zorganizowane przez nauczycielki grupy I "Misie" warsztaty BOŻONARODZENIOWE. Celem spotkania były: integracja dzieci i Rodziców, wzmacnianie więzi emocjonalnej z Rodzicami i kolegami w grupie, rozwijanie sprawności manualnych, zdobywanie pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa w nowym otoczeniu oraz przybliżenie polskich tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Najmłodsze przedszkolaki powitały szanownych gości piosenką pt. "Przyjedź do Nas Mikołaju" i zaprosiły ich do dekorowania pierniczków. Rodzice wspólnie z dziećmi dekorowali kartki o tematyce świątecznej. Całe spotkanie zakończyło się tradycyjnym, wspólnym kolędowaniem ale w nowoczesnej formie rozrywki jaką jest japońskie karaoke.