Nauczyciel:

mgr Monika Słupianek

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn.14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego jest tworzenie sytuacji edukacyjnych sprzyjających budowaniu zainteresowania dziecka językiem obcym nowożytnym, chęci poznawania innych kultur.

W naszym przedszkolu staram się zaciekawić dzieci językiem angielskim. Dzieci próbują opanować kilka podstawowych słówek z danego działu tematycznego, rozumieć proste polecenia i zwroty. Poznają piosenki i uczestniczą w zabawach ruchowych. Rozwijają sprawności językowe (słuchanie i mówienie) poprzez śpiewanie i rymowanie, opanowują pamięciowo słownictwo i zwroty oraz kształtują wrażliwości na rytm i dźwięk. Dzieci na zajęciach używają kart obrazkowych i ilustracji , które prowadzą do utrwalenia słownictwa, umożliwiają przedstawienie danego słowa bez konieczności mówienia go w języku ojczystym, kojarzą słowa z obrazkiem co ułatwia jego zapamiętywanie.