Konkurs wiedzy o powiecie wrocławskim

Uczniowie klas VII z terenu powiatu wrocławskiego rywalizowali w dniu 06.04.2018 r. w finale I Konkursu wiedzy o Powiecie Wrocławskim, który odbył się w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego we Wrocławiu.

Uczestniczyły reprezentacje 23 szkół podstawowych z gmin: Czernica, Długołęka, Jordanów Śl., Kąty Wrocławskie, Kobierzyce, Siechnice, Sobótka i Żórawina.

W pierwszej części konkursu każda z trzyosobowych drużyn pisała 30 minutowy test eliminacyjny, składający się z kilkunastu pytań otwartych i zamkniętych dotyczących powiatu wrocławskiego.

10 drużyn przeszło do finału. W tym zespół ze szkoły w Tyńcu Małym w składzie: Marta Ładniak, Anna Obłój, Mateusz Patryło.  W drugim etapie zawodnicy w dalszym ciągu pracowali na zwycięstwo swojej drużyny odpowiadając na niezwykle trudne pytania, rozwiązując zagadki, układając puzzle, pracując z mapą itd.

Gratulujemy!