MIĘDZYGMINNY KONKURS PRZYRODNICZY "1 z 10"

06.06.2019r w naszej szkole dobył się MIĘDZYGMINNY KONKURS PRZYRODNICZY "1 z 10".
Na konkurs przybyły wszystkie zaproszone szkoły z gminy Kąty Wrocławskie, z gminy Żórawina oraz z naszej gminy Kobierzyce.

W etapie szkolnym uczniowie  rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych, co pozwoliło na wyłonienie 3 najlepszych uczniów z klas 3 gimnazjum i 2 najlepszych z klas siódmych i ósmych, którzy  zakwalifikowali do II etapu konkursu.

Dzień Dziecka

W miniony piątek nasi uczniowie obchodzili swoje święto... Dzień Dziecka. We współpracy Rady Rodziców i nauczycieli przygotowano masę atrakcji m. in. zamki dmuchane, ściankę wspinaczkową, przejażdżki na kucyku, a nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali część sportową, w której najważniejsza była praca zespołowa. Pogoda dopisała, humory też, a dla dopełnia tego ważnego dnia, na dzieci czekały lody, popcorn, wata cukrowa i lemoniada. Dziękujemy za współpracę i dobrą zabawę

Święto matematyki

14 marca 2019 roku matematyka miała w szkole swoje święto. Obchody miały charakter konkursu między klasami. Klasy rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: I - klasy 4 i 5, II -  6, 7 i 8.
Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: plakat matematyczny na wylosowany wcześniej temat, wymyślenie krzyżówki matematycznej, wykonanie gazetki matematycznej, okrzyk matematyczny charakteryzujący klasę oraz reklamę matematyki. Klasy 4 i 5 dodatkowo musiały przedstawić sylwetkę wylosowanego matematyka.