Święto matematyki

14 marca 2019 roku matematyka miała w szkole swoje święto. Obchody miały charakter konkursu między klasami. Klasy rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: I - klasy 4 i 5, II -  6, 7 i 8.
Uczniowie mieli do wykonania następujące zadania: plakat matematyczny na wylosowany wcześniej temat, wymyślenie krzyżówki matematycznej, wykonanie gazetki matematycznej, okrzyk matematyczny charakteryzujący klasę oraz reklamę matematyki. Klasy 4 i 5 dodatkowo musiały przedstawić sylwetkę wylosowanego matematyka.

MIKOŁAJKI

Wyjazd do Muzeum Komputerów i Gier komputerowych we Wrocławiu to Mikołajkowa niespodzianka dla uczniów klasy 8b. W tym ciekawym miejscu mogliśmy podziwiać stare komputery i poznać gry z minionej epoki. Dzięki temu poznaliśmy historię z tego zakresu i możemy teraz cieszyć się korzystając z najnowszej technologii.

BEZPIECZNY DOLNOŚLĄZAK

W ramach projektu Bezpieczny Dolnoślązak uczniowie klasy 6 odwiedzili Port Lotniczy Wrocław Strachowice. Zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa i obowiązującymi procedurami, poznali działania pracowników lotniska od środka. To kolejna grupa uczniów naszej szkoły, która mogła uczestniczyć w takich zajęciach i na pewno nie ostatnia.

Śniadanie daje moc

Śniadanie daje moc … I dało… Sałatka owocowa była pyszna… Mniam…Mniam… Mandarynki, banany, kiwi, jabłka, melony, pomarańcze… Same pyszności… Napracowaliśmy się - ale warto było… Sałatka zniknęła w mig…Poczęstowaliśmy nawet pierwszaków. Jesteśmy z siebie naprawdę dumni…

Trzecioklasiści z klasy IIIb

Wycieczka integracyjna do Kryształowic klas czwartych

4 października wszystkie klasy czwarte wyjechały na wycieczkę integracyjną do Kryształowic. Dzieci brały udział w obchodach Święta Ziemniaka, uczestnicząc  w wielu grach i zabawach ruchowych. Czwartoklasiści zaangażowali się także w warsztaty plastyczne tworząc piękne projekty jesienne. Całość zakończyła się wspólnym pieczeniem ziemniaków i kiełbasek po czym wszyscy wrócili do szkoły zadowoleni, szczęśliwi i pełni wrażeń.