Wydarzenia

"Zabawa w śpiącą królewnę"

"Zabawa w śpiącą królewnę" to przedstawienie 3b, które zostało uhonorowane nagrodami podczas I Gminnego Przeglądu Teatrów Szkolnych- Tyniecjada. Obejrzeli je rodzice, dziadkowie oraz społeczność szkolna. 28 lutego pokazaliśmy je przedszkolakom . Serdecznie dziękuję rodzicom za współpracę przy organizacji naszego klasowego, utytułowanego przedstawienia.

Wych. Aneta Stanejko

Tyniecjada, czyli święto teatru

18 listopada w naszej szkole odbył się I Gminy Przegląd Teatrów Szkolnych. Zgłosiły swój udział grupy z czterech szkół, z następującymi przedstawieniami: ZSP Bielany – „ Jaś i Małgosia”, SP Kobierzyce- „Bajka z morałem”, SP Pustków Wilczkowski –„Kozi domek” oraz klasa 3b z naszej szkoły- „Zabawa w śpiącą królewnę”. Po obejrzeniu występów, jury w składzie : P. Maria Bokun, P. Aleksandra Rachwał oraz P. Beata Foks postanowiło wyróżnić następujące przedstawienia:

Wycieczka do MARCINOWA

Gdzie byliśmy …? W Marcinowie u Pana Mariana Kowalskiego. Co zobaczyliśmy…? Zabytkowe meble, zegary, kufry, stroje ludowe, wózki dziecięce, lalki, żelazka, lampy naftowe, broń, maszyny wojskowe, sprzęt strażacki, sprzęt gospodarstwa domowego…

”Wuja” Marian poczęstował pyszną kiełbaską z ogniska i ziemniaczkami. Uciechy było co niemiara… Obiecaliśmy wrócić wiosną…

MIĘDZYGMINNY KONKURS PRZYRODNICZY "1 z 10"

06.06.2019r w naszej szkole dobył się MIĘDZYGMINNY KONKURS PRZYRODNICZY "1 z 10".
Na konkurs przybyły wszystkie zaproszone szkoły z gminy Kąty Wrocławskie, z gminy Żórawina oraz z naszej gminy Kobierzyce.

W etapie szkolnym uczniowie  rozwiązywali test składający się z zadań zamkniętych, co pozwoliło na wyłonienie 3 najlepszych uczniów z klas 3 gimnazjum i 2 najlepszych z klas siódmych i ósmych, którzy  zakwalifikowali do II etapu konkursu.

Strony