Programy i projekty edukacyjne

Uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w programie antynikotynowym Tobacco Prevention Toolkit. Podczas cyklicznych spotkań członkowie Studenckiego Koła Naukowego Onkologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu przekazywali ważne informacje o szkodliwości produktów tytoniowych, w tym e-papierosów i waporyzatorów oraz pomogli uczniom nabyć umiejętności odmawiania eksperymentowania z produktami zawierającymi nikotynę. Różne formy przekazu (pogadanki, filmy, zabawa w aplikacji Kahoot itp.) pozwoliły na zgłębienie tematu i przyciągnięcie uwagi uczniów.

23 czerwca w Kobierzyckim Ośrodku Kultury w Tyńcu Małym odbyło się spotkanie organizacyjne z artystą plastykiem, projektantką Katarzyną Marczyńską. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyńcu Małym, a dotyczyło ono projektu pn. „Jeans 2 życie-sztuka kreacji”, w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o czym jest projekt, jakie są jego założenia, etapy i co będzie się działo podczas warsztatów na przełomie sierpnia i września.

Nasza Szkoła jest uczestnikiem IX edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego GIODO „Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli.”

Celem programu jest poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz placówek doskonalenia zawodowego nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności oraz kształcenie świadomych i odpowiedzialnych postaw wśród uczniów.

DoWody na ugaszenie pragnienia

Skoła Podstawowa wim. Tadeusza Mazowieckiego w Tyńcu Małym otrzymała certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo w roku szkolnym 2015/2016 w III edycji programu Mistrzowie Kodowania.

23 czerwca 2016r. rozdano nagrody za najlepsze wyniki z testu podsumowującego warsztaty o zdrowym odżywianiu.

Oto krótka fotorelacja.

11 czerwca br. odbyłu się warsztaty kulinarne na Pikniku Rodzinnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

https://www.facebook.com/polskiedzieci.org/photos/?tab=album&album_id=474132739448129

Kolejny tydzień warsztatów za nami! Działo się!

20 kwietnia zaczął się nowy cykl warsztatów na temat zdrowego żywienia w klasach pierwszych i drugich. Dzieci pogłębiły wiedzę o tym, co trzeba robić, aby być zdrowym, rozmawiały o zdrowych produktach i znaczeniu prawidłowego odżywiania.

Strony