X Jubileuszowa Wrocławska Olimpiada Młodzieży

W dniach 13-14 maja 2017 r. na terenie obiektów AZS-AWF Wrocław odbyła się X Jubileuszowa Wrocławska Olimpiada Młodzieży, w której uczestniczyło troje uczniów naszej szkoły - Kacper Koźmiński (klasa 6b), Julia Baranowska (klasa IVb) oraz Lena Pajęcka (klasa IIIc).

Swoje starty w X WOM dziewczęta mogą zaliczyć do bardzo udanych. W pierwszym dniu w turnieju szpadowym Lena Pajecka zajęła pierwsze miejsce, a na drugim stopniu podium stanęła Julia Baranowska. Obie dziewczynki wystartowały także w turnieju drużynowym, zajmując pierwsze miejsce.

Kacper Koźmiński startował w bardzo mocno obsadzonym turnieju chłopców, zajmujac indywidualnie miejsce tuż za finałową ósemką oraz czwarte miejsce w turnieju drużynowym. W drugim dniu "Olimpiady", Lena Pajęcka wystartowałą w turnieju floretowym, zajmując indywidualnie trzecie miejsce oraz drugie miejsce w turnieju drużynowym.

Warto wspomnieć, że Kacper, Julia i Lena, na co dzień trenują szermierkę (szpada), podczas zajęć prowadzonych w naszej szkole. Wszystkich chętnych pragnących rozpocząć przygodę z szermierką zapraszamy na zajęcia prowadzone w naszej szkole we wtorki i czwartki od godz. 17:00.