Jubileusz 70 lecia Szkoły Podstawowej w Tyńcu Małym

30 września 2016r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyńcu Małym odbyła się wyjątkowa uroczystość. Szkoła Podstawowa  im. Tadeusza Mazowieckiego obchodziła swoje 70 lecie. Jubileusz był połączony z uroczystością nadania szkole sztandaru i  okazją do wspomnień absolwentów i nauczycieli.

Przybyłych tłumnie gości przywitała Pani dyrektor Iwona Antman. Po krótkim przemówieniu, w którym Pani dyrektor przedstawiła historię naszej szkoły mającą początek 1 września 1946 roku, głos zabrali poprzedni dyrektorzy szkoły – Pan Aleksander Leśniewski, Pani Helena Burska, Pan Henryk Pierchała. Po przemówieniach dyrektorów Wójt Gminy Kobierzyce Ryszard Pacholik wspomniał dawne czasy - kiedy był uczniem tej szkoły, a później przez kilka lat przewodniczącym Rady Rodziców.

Po przemówieniach przyszedł czas na uroczyste nadanie szkole sztandaru, na którym widnieje wizerunek Tadeusza Mazowieckiego. Pani dyrektor przyjęła sztandar w imieniu społeczności szkolnej z rąk Wójta Gminy Kobierzyce Ryszarda Pacholika oraz przedstawicieli Rady Rodziców – Pani Katarzyny Sztul, Pani Olgi Piotrowskiej oraz Pana Jana Figiel. Wszyscy uczniowie szkoły zaśpiewali hymn Szkoły Podstawowej w Tyńcu Małym.

Akademię uświetniały występy artystyczne. Między innymi scenka rodzajowa pt „Kuźnia talentów” przedstawiona przez uczniów klas I-VI. Na scenie uczniowie również prezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie.

Na telebimie przedstawiono prezentację dotyczącą historii szkoły, zdjęcia absolwentów oraz dawnych nauczycieli i dyrektorów. Niejednemu absolwentowi i byłym pracownikom naszej szkoły łza się w oku zakręciła.

Po uroczystości goście zostali zaproszeni do auli na część nieoficjalną – poczęstunek przy herbacie i kawie. Wspomnieniom nie było końca.

Anna Gidzińska