Teatralny Program Profilaktyczny w Powiecie Wrocławskim

Dzisiaj, w naszej szkole, uczniowie klas czwartych obejrzeli spektakl w ramach projektu „Teatralny Program Profilaktyczny w Powiecie Wrocławskim”. Cykl spektakli teatralnych pt. „Chłopak w koronie” realizowany przez Fundację Czas Na Nas jest odpowiedzią na rosnące zagrożenia płynące ze świata wirtualnego, na które w szczególny sposób narażone są dzieci.

Humorystyczne przedstawienie opowiadające historię chłopca uzależnionego od gier komputerowych, dla którego świat wirtualny staje się bardziej wartościowy niż świat rzeczywisty, przez swój charakter profilaktyczny ma na celu poszerzenie wiedzy odbiorców m.in. na temat uzależnienia od gier komputerowych i ciemnej strony wszechobecnego postępu technologicznego.