Wspieranie działań Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

Nasza szkoła od wielu lat wspiera działania Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Uczniowie wraz z rodzicami i radą pedagogiczną chętnie biorą udział w akcjach, które mają na celu pomoc ciężko chorym dzieciom. Co roku wspólnie całą szkołą zbieramy nakrętki, z których dochód przeznaczany jest m.in. na zakup leków, na które Fundacja rocznie przekazuje ponad 1 milion złotych. Kolejne 150 tysięcy złotych przeznaczane jest na turnusy rehabilitacyjne dzieci, które pokonały chorobę nowotworową. To jednak nie wszystkie koszty, które ponosi Fundacja aby wesprzeć swoich podopiecznych. Dlatego na zakończenie roku organizowana jest akcja „Nadzieja zamiast kwiatka”. Poprzednia edycja przyniosła 2300 złotych. Z kolei na początek roku szkolnego bierzemy udział w Korowodzie Nadziei. W tym dniu wszyscy razem jednoczymy się z małymi bohaterami, którzy walczą z chorobą nowotworową.

Nasi uczniowie nie tylko działają akcyjnie na rzecz podopiecznych Fundacji. Z ogromną radością dzielą się czasem z dziećmi w Klinice "Przylądek Nadziei". Odwiedzają ich z różnymi warsztatami edukacyjnymi albo żeby po prostu pobawić się z nimi, poczytać książkę. Dzięki temu mali pacjenci się nie nudzą, a rodzice mogą mieć chwilę odpoczynku. W ubiegłym roku Fundacja zorganizowała akcję Dzień Misia. Celem było zebranie jak największej ilości pluszaków, by każde dziecko w Klinice miało swojego przyjaciela. Również i tutaj nie mogło nas zabraknąć i całą szkołą przekazaliśmy 40 sztuk przytulanek. Wierzymy, że w ten sposób przyczyniliśmy się do niejednego uśmiechu, a to jest dla nas największa nagroda.